Podzim ve zkratce

Do sezóny jsme vstoupili s tím, porvat se o čelo tabulky, maximálně skončit do 5. místa.Po odchodu ročníku 91 do mužů ( Kozel P. ,Souček D, Dorazil T, Pokorný O. a Burian J.) se nám kádr zůžil na 15 hráčů. Ze žáků přišli jenom dva a to Kuba Foral, který nastupoval už v několika zápasech minulé sezóny a Ondra Bula. Problém byl na postu brankáře, kdy odešel na hostování do Bohunic Martin Cabejšek. Složitá situace se vyřešila návratem Martina Dobšíka ze Zbrojovky Brno. Nakonec se  na podzim vystřídalo 18. fotbalistů. V jednom utkání jsme využili střídavého startu v Bohunicích Dana Molnára a v rozhodnutých zápasech debutovali  žáci Radim Kozel (97) a Pavel Hudec (98)

Hned první zápas nás čekal těžký a neznámý soupeř Tatran Kohoutovice (sestupující z KP). Brněnský celek nás zřejmě trochu podcenil a po našem rychlém gólu jsme Tatran přehráli po všech stránkách. Cenná výhra venku 3:1.

Po odstoupení dorostu Hrušovan nad Jevišovkou jsme si na další zápas museli počkat 14 dnů.Ten se odehrál na půdě Zastávky. V lokálním derby jsme jasně kralovali. Pro domácí hodně milosrdná prohra 3:0.

Po tomto dvojzápase venku jsme se konečně dostali na domácí hřiště, kde jsme přivítali Přímětice.Tomuto mužstvu jsme měli co oplácet z minulé sezóny, kdy nám doma uštědřili nejtěžší porážku (2:6). Odveta se povedla, výhra 5:2, ikdyž hosté po našem jasném vedení o poločase 3:0 zápas zdramatizovali dvěma rychlými góly na 3:2. Naštěstí jsme nepřipustili žádné drama.

Další zápas jsme odehráli ve Znojmě s místním IE. Opět neznámý soupeř,opět výhra 3:1. Nervózní zápas,ale zasloužené vítězství.

V 6. kole nás doma čekali Horní Kounice. V tomto utkání jsme si s chutí zastříleli a výsledek 9:1 je toho důkazem. Za zmínku stojí pět  branek Kuby Šrajtla, který si střeleckou formu přenesl i do dalšího zápasu v Pohořelicích,kdy dal při naši výhře 5:0 branky čtyři. Musím ale dodat, že to byla pro domácí hodně krutá prohra. Po vyrovnaném průběhu rozhodli tři naše branky v rozmezí pěti minut v závěru prvního poločasu

8. kolo doma, Miroslav. Soupeř, který nás měl konečně pořádně prověřit. Nestalo se , nakonec jednoznačná výhra 6:0. Opět to ale nebylo jednoduché utkání. Kdo viděl první poločas,kdy nás Miroslav hlavně v záloze přehrávala ,nevěřil konečnému výsledku. Zase rozhodly slepené góly v druhém poločase.

Další utkání se odehrálo v Únanově. V tomto zápase se naplno  ukázala naše morálni síla, vůle a bojovnost. Velice nervózní utkání, kdy se proti  nám postavil i rozhodčí skončilo naší šťastnou výhrou 3:1. Rozhodujícím momentem utkání byla chycená penalta Martinem Dobšíkem za stavu 1:1. Do té doby zatím nejtěžší zápas.

Po oddychovém utkání doma s Dobšicemi,které skončilo jasnou výhrou 9:1 následoval velmi těžký zápas v Ivančicích a naše první bodová ztráta. Zasloužená remíza 1:1 se mohla proměnit ve vítězství obou celků. Ivančice nedali penaltu a my jsme neproměnili obrovskou šanci v nastaveném čase.

Předposlední zápas byl zápasem podzimu.Doma Novosedly. Soupeř, který stejně jako my neprohrál a měl i stejně bodů. Velmi kvalitní utkání dvou rozdílných poločasů skončilo naší výhrou 2:1. Zápas jsme nakonec otočili po špatném prvním poločase.

K poslednímu utkání jsme přivítali našeho častého soupeře a nováčka naší skupina Oslavany.Byla to dohrávka 1. kola.Potvrdili jsme roli favorita a zvítězili 4:1. Co ale musím klukům vytknout je posledních dvacet minut, kdy se na to vyloženě ...

Suma sumárum: Podzim nad očekávání. Podle výsledku to vypadalo hladce a suveréně, ale kluci moc dobře vědí, že to tak nebylo. V některých zápasech jsme měli docela velké štěstí, ale to přeje těm ,kteří mu jdou na proti. Chtěl bych Vám všem poděkovat za vzorný přístup a doufám že se nám to jaro povede stejně dobře a že to dotáhnem až do vítězného konce. Určitě na to máme.Je potřeba to nepodcenit a podctivě si odmakat zimní přípravu.