Sokol Zakřany (muži) - BANÍK

5.2.2011

Sokol Zakřany (muži) - BANÍK   6:9 (2:3)

Branky: 14´ 16´ 46´ 75´p 86´ Šrajtl, 20´ Kazda, 55´ Bula, 62´ Kožíšek, 50´ vlastní

Sestava: Dobšík - Kazda, Koza, Bazal, Všetečka - Svoboda, Kožíšek, Šrámek, Foral - Šrajtl, Barvíř

Náhradníci: Hudec, Bula

Své druhé přípravné utkání jsme odehráli s účastníkem 3. třídy mužů Sokolem Zakřany. Na rozdíl od mrazivého utkání se Spartou se hrálo v příjemném ,na únor teplém počasí za umělého osvětlení v Brně - Komárově. Chyběli nám pouze Adam Bareš (nemoc) a Mara Nekuža (neomluven). Zakřany nastoupily s osmi hráči A týmu (Švancara, Avrat, Procházka, Šavrňák, Záruba, Zeidler, Veselý, Šrámek) a čtyřmi z B týmu (Šťastný, Bok, Baláž, Vorel) na pomoc jsme zapůjčili Petra Kozla. Byla to taková konfrontace zkušenosti a mládí. Podle výsledku to tak i dopadlo. Zatím co my jsme těžili z rychlých protiútoků , Zakřany trpělivě dobývaly naši pohyblivou ,ale bohužel chybující obranu. Hned od začátku jsme  se dostávali do vyložených šancí a vypadalo to na jednoznačný průběh.Po dvou tutovkách se ve 14´zapsal do střelecké listiny Kuba Šrajtl, který se prosadil i o dvě minuty později krásnou střelou z hranice velkého vápna. Naší celkem dobrou dvacetiminutovku zakončil David Kazda střelou z 25m na 0:3. Po této brance jsme si asi mysleli ,že už se nemůže nic stát a tak začal hrát soupeř a najednou to bylo 2:3.Takto skončil  i první poločas

V druhém poločase jsme se snažili navázat na úvod zápasu , dát rychle branku  a hrát svou hru. To se povedlo hned v 46´, kdy se už po třetí nemýlil Kuba Šrajtl a bylo to 2:4. Naše převaha vyústila v 50´ vlastní brankou zkušeného Luby Boka. 2:5. Zakřany ještě odpověděly překrásnou brankou Zeidlera 3:5 .Neméně krásným gólem se prezentoval Ondra Bula, kdy se po centru Kuby Šrajtla trefil přímo z voleje do šibu 3:6 .Oba góly nádhera. Po této brance jsme soupeře  přehrávali  a po krásné akci a zakončením Kožíška  jsme vedli 3:7. Sokol začal dělat chyby a po jedné z nich jsme zahrávali penaltu, kterou Kuba Šrajtl jasně proměnil. 3:8, Stejně jako v prvním poločase jsme se uspokojili výrazným vedením a bylo po hře. Zakřany to vycítily  a za pár minut to bylo po našich hrubkách v obraně 6:8. Je nutné ale podotknout že  nechala obranu na holičkách záloha, která byla velmi útočně naladěná ,ale dozadu se jí moc nechtělo! Taky proto se zrodil tento hokejový výsledek. V závěru v 86´jsme ještě výsledek upravili Kubem Šrajtlem na 6:9,

Zápas ukázal na čem je potřeba zapracovat a to hlavně v obranné fázi. Beci se málo zapojují do hry a některé situace řeší zbrkle. Chyba je také v komunikaci mezi hráči. Svým výkonem mě příjemně překvapili mladíci Kuba Foral a Ondra Bula ,kteří se i přes svůj fyzický handicap prosazovali svou bojovností.