6.3. 2011

TJ Tatran Starý Lískovec - BANÍK  4:2 (0:1)

Sestava: Dobšík, Koza, Kazda, Bazal - Foral, Šrámek, Bareš (46´Bula) Kožíšek - Šrajtl (55´Barvíř, 75´Kozel R.), Nekuža

Branky: 38´Šrajtl, 55´Kožíšek

K poslednímu utkání na umělé trávě v Brně-Komárově jsme si domluvili odvetu se Starým Lískovcem. Konečně se nám podařilo dát dohromady sestavu,která by měla dorost táhnout i v mistrovských zápasech. Chyběl pouze Paťa (nemoc) a Fifa (hory). Zapas začal vzhledem ke studenému větru v dobrém tempu.Tatran, ale měl  od začátku, zhruba do 20´minuty mírnou převahu,kdy hrozil hlavně svou rychlostí útočníku a rychlím přechodem. Nám kombinace vázla nepřesnými a většinou do presu hrajícími nahrávkami. Do zakončení jsme se dostali pouze po dlouhých balonech.Do té doby měl Lískovec větší šance a jedna z nich skončila na břevně, ikdyž po nepodařeném centru. Po té jsme zpřesnili kombinaci a začali se dostávat více do hry, ale zakončení bylo spíše sporadické, většinou po střele z dálky. Bohužel se projevovala nerozehranost obou útočníků, kdy bylo vidět na Kubovi Šrajtlovi,že to po zranění ještě není ono, že uhýbá  v osobních soubojích a Mara, tam se projevila tréninková neúčast, ikdyž snahu mu nelze upřít.Přesto všechno se Kuba Šrajtl prosadil v 38´po krásném vysunutí a přelobováním golmana Tatranu .Myslím si že po zásluze 1:0.Takto skončil i první poločas

Do druhého jsme nastoupili s jedinou změnou, kdy Adama Bareše vystřídal Ondra Bula .Bohužel začátek jsme nechytili a v 50´min. bylo srovnáno po hrubé chybě obrany.V 55´jsme stačili ještě strhnout vedení na svou stranu pěkným gólem Adama Kožíška, kdy individuální akci pohotově zakončil. V téže minutě šel z hřiště Šrajtlík a "nahradil" ho Kuba Barvíř. Po několika pěkných akcích Kože se Šrumem, které končili většinou střelou vedle branky a samostatnému úniku Mary Nekuže, který skončil tamtéž, začal otěže zápasu přebírat Lískovec. Naše obrana hrála chaoticky a bez jakékoliv komunikace hlavně na naší pravé straně. Logicky přišel trest v podobě vyrovnání. Snaha dostat se ještě do zápasu končila bohužel u našich útočníků, kteří byli v této fázi neviditelní  a míč se vracel okamžitě zpět. Když už to vypadalo že zápas skončí remízou,nezvládli jsme posledních osm minut a po zásluze jsme ještě dvakrát inkasovali.