20.3.2011

TJ Oslavany - BANÍK  1:2 (1:1)

Sestava: Dobšík - Hudec, Kazda, Bazal, Všetečka - Foral (60´Svoboda), Kožíšek, Šrámek, Svoboda (25´Bula, 78´Kozel R.) - Šrajtl, Koza (25´Barvíř, 60´Koza)

Branky: 2´Šrajtl, 48´Bula

Zřejmě poslední přípravné utkání před MU, ale první letos na trávě jsme odehráli v Oslavanech. I přes to,že prakticky od středy do pátku pršelo byl trávník ve výborném stavu! Chyběl nám pouze Bary (zraněn) a Mara Nekuža (narozeniny babičky!) Zápas začal z náší strany velmi dobře a už ve 2 min. jsme vedli 1:0, kdy se po rohovém kopu trefil HLAVOU Kuba Šrajtl. Po zápase nám toto zdůvodnil slovy, že má nové kopačky a že je musí teprve zastřílet:)) Budeme tomu věřit a doufat ,že se mu to povede.Zpět k zápasu. Premiéru mělo složení naší obrany a hra v "lajně" a myslím si ,že až na dvě menší chyby a to hlavně v komunikaci si vedli velmi dobře. Je nutno ale podotknout ,že se nedostali za celý zápas pod větší tlak. Oslavany hráli na jednoho útočníka, takže naši beci měli dostatek prostoru na to, aby v klidu rozehráli a podpořili naše útočné snažení,které bylo nebezpečné hlavně po stranách. Bohužel naše centry jsme nedokázali zakončit. Chyběl důraz v pokutovém území. I tak to mohlo být po 25 min. klidně 3:0, kdy se do velkých šancí dostali postupně Šrajtofla, Koža a Bazi. Jak už bývá našim zvykem vybrali jsme si i v tomto zápase slabší desetiminutovku a z první přímé střely na bránu domácí v 35´srovnali. V závěru poločasu jsme si vytvořili ještě dvě šance. Ta Ondry byla 100%, kdy ho našel ve vápně úplně volného Koža.

Druhý poločas začal opět z naší strany raketově.V 48´ po podobné akci v závěru prvního půle si to Koža s Ondrem zopakovali, ale tentokrát už to skončilo brankou 2:1. Náš tlak narůstal, ale co z toho, když se neproměňují šance a že jich bylo!!! Zakončení bylo zbrklé,nedůrazné, ale hlavně nepřesné. Akce jsme se snažili tahat až do brány, kde to bylo přehuštěný a nemohlo to projít. Oslavanům evidentně docházely síly,ale i tak se statečně bránili.Až do konce zápasu se obraz hry nezměnil .Dobývání tvrze a zahazování šancí.

Suma sumárum: Co se týče druhého poločasu, tak to po herní stránce nebylo vůbec špatný ,až na to zakončení,ale to se s náma bohužel táhne celou přípravu. Doufám ,že to prvním mistrákem přerušíme a začnem dávat branky. Máme na to 14 dní. Snad už se dostaví na trénink i poslední Mohykán a budeme komplet:))