29.3.2011

TJ Tatran Bohunice - BANÍK  5:3 (0:2)

Sestava: Dobšík - Hudec, Kazda, Bazal, Všetečka - Foral (75´Svoboda) Šrámek, Kožíšek, Svoboda (65´Barvíř) - Šrajtl, Nekuža

Branky: 5´ 17´ 55´p  Šrajtl

K poslednímu přípravnému utkání, před nedělním "mistrákem" si nás pozval lídr divizní soutěže ml. dorostu Tatran Bohunice. Zápas se hrál na umělé trávě na 2x 40 min. Chyběli nám D. Koza, O. Bula a A. Bareš. Hned od začátku jsme překvapivě na malém prostoru lépe kombinovali a dostávali se do šancí.  Jednu z nich jsme už v 5 min. proměnili, když se v pokutovém území velice dobře zorientoval Kuba Šrajtl a z otočky  krásnou křižnou střelou otevřel skóre. Bylo vidět, že byli kluci namotivovaní, protože za Tatran chytal Maf a na kraji obrany hrál další náš odchovanec Dan Molnár. Snad možná proto jsme i nadále byli lepším mužstvem a v 17 min. po nedorozumění brněnské obrany měl opět Šrajtofla snadnou úlohu a do prázdné branky dorážel na 2:0. Pro Bohunice asi trošku nečekaný průběh. Z  naší strany výborný poločas.

To co se odehrálo v poločase druhém se mi bude těžko popisovat. Bohunice byly jako vyměněné. Od začátku zrychlily pohyb a začaly nás bleskově napadat a najednou jich bylo plné hřiště. To vyústilo ve snížení na 2:1. My jsme začali mít problémy kombinací hlavně ve středu hřiště a tak nám nezbylo nic jiného, než nakopávat míče na jinak velmi dobře hrajícího Mary Nekuže, který svou rychlostí zaměstnával obranu domácích. V 55´jsme odskočili opět o dvě brany, kdy se faulu na Kože zahrávala penalta. Šrajtofla nezaváhal a dovršil hattrick. To bylo z naší strany vše!!! Záloha začala víc útočit než bránit. Obrana se dostávala pod tlak a soupeř nás přečísloval. Posledních 15 min. bylo z naší strany strašidelných. Bohunice dokonale otočily výsledek a nasázely nám 4 branky!!!

Nevím jestli je to náhoda, ale už je to třetí zápas v přípravě, který jsme měli velmi dobře  rozehraný a nedotáhli ho do vítězného konce. Doufám, že se z toho konečně poučíme a že se něco podobného nestane v neděli!