20.2.2011

TJ Tatran Starý Lískovec - BANÍK  3:2 (1:1)

Sestava: Dobšík - Hudec, Všetečka, Bareš, Bazal - Foral, Šrámek, Pokorný J., Bula - Kozel P., Barvíř, (Kozel R. )

Branky: 23´Kozel P.,  63´Šrámek

Ke třetímu přípravnému utkání jsme nastoupili proti mužstvu hrající Krajský přebor Starému Lískovci (st. dorost). Už sama sestava napověděla, že náš odjezd k utkání byl docela ohrožen. Tentokrát jsme měli dostatek dopravních prostředků ,ale žalostně málo hráčů. Nebýt ochoty Honzy Pokorného a obou Kozlíků, tak bychom ani neodjeli. Pro nemoc chyběli - Koza, Kazda, Svoboda, Nekuža a Kožíšek (Adame, příště se omluv trochu dřív!) zraněn byl ze včerejšího zápasu áčka Šrajtl. Lískovec na tom ovšem nebyl o moc líp, ještě v 9h, kdy mělo utkání začít jich bylo na place devět a čekalo se ,až dorazí jejich poslední auto se třemi hráči. To se povedlo zhruba po deseti minutách hry.I v devíti  začal Lískovec raketově a hned v 1.minutě jsme mohli inkasovat. Paradoxně se hra vyrovnala právě po těch deseti minutách hry, kdy už hráli v jedenácti. Co mě velmi mile překvapilo,že jsme dokonce domácí zhruba od 15. minuty začali kombinačně přehrávat! Naší velmi dobrou desetiminutovku zakončil v 23´Petr Kozel pěknou umístěnou střelou z 20m 1:0. Poté se hra opět vyrovnala .Po několika pološancích na obou stranách se ke konci poločasu začali prosazovat hráči Lískovce.  První velká šance skončila na břevně, druhá už bohužel v brance, kdy se na dvakrát prosadil útočník TSL. 1:1. Takto skončil i první poločas.

Druhý poločas se začal v naši režiji a Lískovec hrál spíše na brejky, ale můžu říct,že velmi nebezpečné. Oba útočníci nám svou rychlostí dělali problémy, ale jejich zakončení, bylo buď nepřesné  a nebo je Maňas vychytal.  A teď k naším šancím. 52´střela Pecana se otřela o břevno. 55´přímý kop Baziho jen těsně míjí branku. 60´po krásné ulici od Pecana se Kuba Barva ocitá sám před golmanem bohužel ve 100% šanci zahazuje. 63´další přímák ,Šruma prostřelil ranou jak zeď tak i golmana a bylo to 2:1. 68´ opět Šruma sám na bránu ,míč bohužel končí na tyči. Tak jak už bývá našim zvykem střídáme velmi dobré momenty s těmi horšími. V 74´ zahrávali "domácí" rohový kop a nikým nekrytý hráč TSL pohodlně hlavou vyrovnává 2:2. Aby toho nebylo málo, tak po obrovské šanci Paťe v 77´, kdy sám před golmanem netrefil balon přišla obrovská chyba Baryho a darující branka na zlatém podnosu v minutě 80´. 3:2 pro Lískovec. Zápas už se dohrál bez významných šancí.

Suma sumárum: Bez ohledu na výsledek si myslím že v této sestavě jsme byli Lískovci víc než vyrovnaným soupeřem,což mě příjemně překvapilo. Kombinačně jsme byli dokonce i lepší. Je potřeba odstranit ty naše výpadky a v některých případech i hloupé chyby  a bude to dobré. Kaňkou na zápase byla boxerská vložka mezi Martinem Dobšíkem a útočníkem TSL, který neunesl provokace našeho golmana. Doufám že za 14 dnů, kdy bedeme hrát odvetu k něčemu takovému nedojde.